Listwy

Listwy

Wykańczając każde remontowane pomieszczenie musimy także pamiętać o tym, by prawidłowo dobrać do niego listwy i cokoły przyścienne oraz przypodłogowe. Jakość wykonania tych elementów bez wątpienia będzie miała wpływ nie tylko na estetykę poszczególnych pokojów, ale także na komfort ich używania – ten bowiem jest zdecydowanie obniżony, gdy przez niskiej jakości wyrób musimy co jakiś czas dokupować nowe przedmioty. Na szczęście dobrej klasy sklepy nie będą oferować nam nietrwałych rzeczy służących do pokrycia krawędzi.

Przy doborze listw i cokołów zwróćmy uwagę na to, w jaki sposób komponuje się z resztą pomieszczenia, a szczególnie z podłogami. Właściwie dobrana kolorystyka może podnieść walory estetyczne oraz wzmocnić całościowe wrażenie wywierane na naszych gościach. Niegłupim pomysłem będzie dobranie od razu pod barwę paneli wykończenia – dzięki temu unikniemy niemiłej niespodzianki przy dobieraniu na szybko mało istotnych zdawałoby się rzeczy.

Jeżeli nie mamy ciągle spójnej koncepcji na temat kolorystyki, a mimo to jakieś ważne powody każą nam szybko przeprowadzać remont, to listwa biała może okazać się wartościowym wybrnięciem z tego problemu. Gdy już zdecydujemy sie na konkretny kolor, to wystarczy ją przemalować i cieszyć się zadowalającymi nas efektami. To przydatne rozwiązanie, o której szkoda byłoby zapomnieć.

Listwy i cokoły różnią się także od siebie wymiarami i kształtami. To co prawda kwestie kosmetyczne, ale dla świętego spokoju wypada pamiętać również o nich – wielu z nas lubi mieć wszystko dopięte na ostatni guzik. Szeroki wybór na rynku z pewnością potrafi wydłużyć poszukiwania, ale lepiej przejrzeć kilkadziesiąt różnych modeli i dobrać taki, który będzie spełnieniem naszych oczekiwań w tym zakresie. Szczegóły często bywają ignorowane, ale to one podkreślają piękno całości – a w przypadku podłóg szczegółami są właśnie cokoły oraz listwy, które będą spajać je ze ścianami każdego z odmienianych pokojów.

Przeczytaj:  Klej do Łupka Kamiennego

sklep z podłogami

2 Komentarzy

  1. Jacek

    Pamiętam, że naprawdę długo szukałem idealnej listwy, ale opłaciło się poszukać lepiej

  2. Maciek

    Wiele zależy od typu pomieszczenia i samej podłogi, nie wszędzie sprawdzą się takie same rozwiązania

Komentarze są zamknięte.