Drewniane podłogi – piękno na wiele lat?

Drewniane podłogi – piękno na wiele lat?

 

Nie da się zaprzeczyć, że jedną z najbardziej pożądanych i popularnych opcji w kwestii podłóg, jest podłoga drewniana, ale taka, która jest wykonana tylko z tego materiału, bez żadnych sztucznych dodatków. Jest to bowiem rozwiązanie bardzo trwałe i może Ci zapewnić swoją wytrzymałość na kolejne, bardzo długie lata. Wystarczy tylko się nią dobrze opiekować i zabezpieczać przed rysowaniem czy wilgocią.

Dla wielu podłoga z desek jest jednak rozwiązaniem zbyt drogim. Otóż podczas, gdy najtańsze panele możemy dostać od 18 złotych za metr kwadratowy, tak wykonanie podłogi waha się od 35 – 120 złotych za metr. Różnica jest więc bardzo duża, aczkolwiek warto nadmienić, że jakby nie patrzeć, to jest to duża inwestycja, która ma Ci przecież posłużyć przez kolejne lata. Tańszym rozwiązaniem jest parkiet, gdzie co prawda same klepki nie są przesadnie drogie, ale niestety ułożenie wyrównuje cenę za najtańsze podłogi z desek.

W porządku, załóżmy, że masz swoją podłogę drewnianą. Jak o nią w takim razie dbać, aby możliwie jak najdłużej zachowywała ona swoje właściwości estetyczne? Otóż przede wszystkim nie zapominaj o regularnym sprzątaniu i odkurzaniu, ponieważ piasek oraz drobinki brudu (zwłaszcza jeśli chodzi o deski tarasowe) mają ogromny wpływ na rysowanie się podłogi. Lepiej więc się zabezpieczać przed ścieraniem się lakieru. Dodatkowo możesz również stosować specjalne środki konserwujące do podłóg, bowiem nie brakuje takich na rynku. W tym miejscu, muszę Cię jednak przestrzec przed ich zbyt nierozważnym i nader częstym stosowaniu. Otóż jeśli przesadzisz, to może Ci to znacznie pogorszyć stan podłogi, a tego raczej nie chcesz. Zabójcze dla drewnianej i polakierowanej podłogi będą także buty na wysokim obcasie. Szpilki potrafią naprawdę narobić wiele szkód, więc raczej unikaj chodzenia w tego typu obuwiu po te powierzchni.

Przeczytaj:  Egzotyczne podłogi – warto?

sklep z podłogami

2 Komentarzy

  1. Iwona

    Mogę to potwierdzić, sam mam drewniane podłogi w domu i nie mogę narzekać, nie ma co wydawać kasy na jakieś badziewie, tylko zainwestować w drewno.

  2. Tomek

    Może i jest trwała, ale to zależy od tego, czy o nią dbasz. Ja mam panele i nie muszę się martwić żadną konserwacją.

Komentarze są zamknięte.