Szukamy listew do deski trójwarstwowej

Szukamy listew do deski trójwarstwowej

Poza panelami podłogowymi coraz częściej Polacy decydują się także na parkiet drewniany, co chyba nie może dziwić, patrząc na to, że w ujęciu jakościowym jest to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie. Jeśli mówimy tutaj o podłodze z drewna, warto wziąć pod uwagę, że może ona być wykonana z deski trójwarstwowej bądź też być podłogą litą. Szczególnie popularna jest tutaj deska trójwarstwowa, która jak sama nazwa wskazuje, składa się z trzech warstw, a więc warstwy drewna szlachetnego, warstwy środkowej i spodniej. Nie chcemy tu jednak opisywać samej deski, a jedynie skupić się na listwach do deski trójwarstwowej. Nie da się bowiem ukryć, że należy tu postawić na listwy drewniane. Co nam zatem oferuje rynek w tym kontekście? Czy mamy w czym wybierać?

Listwy fornirowane

Jeśli postawiliśmy już na podłogi drewniane, na pewno nie mogą być to zwykłe listwy, które doskonale sprawdzą się przy panelach podłogowych. Listwy do deski trójwarstwowej wyglądają zupełnie inaczej. Przede wszystkim należy tutaj zadbać o to, aby były one w pełni naturalne. Co to oznacza dla nas w praktyce? Ano to, że takie listwy do deski trójwarstwowej muszą mieć na górnej powłoce fornir. Dzięki temu nie będą ani trochę odznaczać się kolorystycznie od barwy podłogi, co akurat jest najważniejsze. Niestety takiego efektu wizualnego nie otrzymamy, jeśli postawimy na zwykłe listwy z materiałów sztucznych.

Dlatego też, mimo iż jest to zakup droższy, to w tym wypadku nie mamy innego wyjścia i w grę wchodzić muszą jedynie naturalne cokoły przypodłogowe.

sklep z podłogami

Przeczytaj:  Dekoracje sufitowe