Stylowe panele Merbau

Drzewa Merbau rosną w lasach tropikalnych na terenie Azji. Są bardzo cenione w branży podłogowej ze względu na swoją wytrzymałość, a także dużą łatwość w obróbce. Drzewo to bywa czasem nazywane moluckim drzewem żelaznym. To egzotyczne drewno jest coraz częściej wybieranym materiałem przy zakupie paneli podłogowych. Zobaczmy dlaczego drewno merbau cieszy się taką popularnością.
Przede wszystkim wytrzymałość

Panele wykonane z drewna merbau są wyjątkowe wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. W skali twardości Brinella lokują się w czołówce z wynikiem 5 BHN. Dla przykładu, bardzo wytrzymały jesion posiada wskaźnik BHN równy 4, natomiast dąb – 3,7. Tak dobra wytrzymałość merbau sprawia, że panele wykonane z tego drewna idealnie sprawdzą się w bardzo eksploatowanych pomieszczeniach.

Dobra izolacja cieplna

Panele merbau często znajdują zastosowanie przy ogrzewaniu podłogowym. Dobrze przewodzą ciepło i długo utrzymują temperaturę. Drewno to ma bardzo dużą wytrzymałość na pęknięcia spowodowane przesychaniem.

Znakomity wystrój

Kolor drewna merbau łączy w sobie elementy brązu, złota oraz czerwieni. Mają dość ciemny odcień i wyglądają naprawdę wspaniale. Jeśli szukamy paneli wytrzymałych, a jednocześnie robiących duże wrażenie wizualne, spokojnie możemy wybrać właśnie panele podłogowe merbau. Świetnie sprawdzą się one w pokoju dziennym, nie straszne im nawet najbardziej szalone zabawy z dziećmi, oraz pazury naszych czworonożnych pupili.

sklep z podłogami

Przeczytaj:  Dekoracje sufitowe

2 Komentarzy

  1. Hubert

    Mój znajomy ostatnio wykańczał nowe mieszkanie i wybrał właśnie panele merbau. Widziałem efekt końcowy i muszę przyznać, że naprawdę robią wrażenie.

  2. Alina

    W naszym domu położyliśmy panele jakieś pół roku temu, chcieliśmy jakieś drewno egzotyczne i ostatecznie stanęło właśnie na merbau. Po pół roku mogę śmiało polecić, wyglądają wspaniale i nie ma ani jednej ryski, choć różne rzeczy zdarzało się na nie upuścić.

Komentarze są zamknięte.