Pielęgnacja podłóg w zależności od ich rodzaju

Pielęgnacja podłóg w zależności od ich rodzaju

Podłogi są różne, niemniej jednak sposoby dbania o nie jak najbardziej podobne, choć w niektórych przypadkach będą się jednak różnić.
W przypadku podłóg drewnianych warto używać do czyszczenia odkurzacza ze specjalną nasadką, który nie będzie rysował Ci powierzchni lakieru. Warto również powiedzieć, że jeśli zajmiesz się początkowym zabezpieczeniem powierzchni podłogi w odpowiedni sposób, to możesz być pewien, że drewno zachowa swoje właściwości przez kolejne długie lata. Dodatkowo należy zaopatrzyć się w dobre środki pielęgnujące, których będziesz używał raz na jakiś czas, celem dodatkowej ochrony.
Jeśli chodzi o płytki ceramiczne, to tutaj w zasadzie nie ma najmniejszych problemów z czyszczeniem, gdyż wystarczą jak najbardziej standardowe sposoby. Przeważnie wystarczy tylko mokry mop czy mokra szmatka i gotowe.

Najczęściej czyścić należy wykładziny, które ze względu na swoją budowę, będą się nieco częściej brudziły. Systematycznie powinieneś je odkurzać oraz nie stronić od tego, aby raz na jakiś czas wyczyścić je na mokro. Obecnie odkurzacze mają różne końcówki, które potrafią umożliwić wydostanie z wykładziny nawet najbardziej zawziętego kurzu i drobnych śmieci.

sklep z podłogami

Przeczytaj:  Panele z dożywotnią gwarancją

3 Komentarzy

  1. iza

    Szczególną uwagę polecam zwracać na podłogi drewniane, bo płytki są cholernie wytrzymałe i im nic nie będzie.

  2. mariusz

    Dokładnie, sam jeszcze kiedyś nie przykładałem za wiele uwagi do mojej podłogi i niestety skończyło się na jej wymianie.

  3. Hela

    Ale macie jakieś konkretne środki, których warto używać?

Komentarze są zamknięte.