Parkiet jest cool? – zalety i wady podłóg parkietowych

Parkiet jest cool? – zalety i wady podłóg parkietowych

 

Parkiety są często stosowane, niemniej jednak wiele osób uważa, że jest to zbyt drogie rozwiązanie i rezygnuje. Tymczasem jak się okazuje, wcale tak nie jest, bowiem można bez większych problemów znaleźć parkiety w różnych cenach, które nie wyczyszczą Twojego portfela do ostatniej złotówki. Parkiet będzie się tym lepiej prezentował, jeśli zdecydujesz się na wykonanie go z gatunku drewna egzotycznego, jednakże w tym wypadku będziesz musiał nastawić się na nieco wyższy koszt.

Niemniej jednak tak naprawdę wybierając nasze polskie gatunki, również nic nie stracisz. Nie da się ukryć, że absolutnym królem parkietu jest dąb. Otóż jest to drzewo bardzo wytrzymałe i gwarantuje Ci trwałość na całe lata. Oczywiście tylko w przypadku, kiedy będziesz o niego należycie dbał i pielęgnował swój parkiet. Innym rodzajem drewna, które się dość często wykorzystuje jest buk, jednakże można znaleźć także parkiety z brzozy, klony czy graba. Warto również wspomnieć o bambusie, z którego parkiet może być równie wytrzymały.
Co ciekawe, można tutaj wyróżnić kilka rodzajów takich podłóg parkietowych. Otóż można zdecydować się na klepki parkietowe lub masywne deski. Jeśli chodzi o klepki, to są one układane w odpowiedni wzór i łączone na zasadzie mechanicznej poprzez system montażowy składający się z wystających żeberek i listków. W tym drugim przypadku parkiet jest wykonany wyłącznie z jednego gatunku drewna i jest to droższe rozwiązanie niż klepki.

Jeśli chodzi o zastosowanie klepek, to musisz również pamiętać o tym, że nie każdy gatunek drewna będzie się nadawał w każde miejsce. Otóż są mniej lub bardziej odporne na wilgoć i zawsze zwracaj na to uwagę, żebyś potem nie musiał narzekać na stan swojej podłogi.

sklep z podłogami

Przeczytaj:  Ogrzewanie podłogowe i kanałowe – kilka faktów

1 Komentarz

  1. renia

    Dla mnie parkiet jest najlepszym rozwiązaniem, na jakie sobie mogłem pozwolić, niedrogi ii świetnie wygląda.

Komentarze są zamknięte.