Ogrzewanie podłogowe i kanałowe – kilka faktów

Ogrzewanie podłogowe i kanałowe – kilka faktów

 

Bardzo ciekawym rozwiązaniem, które możesz zastosować do ogrzewania poszczególnych pomieszczeń jest ogrzewanie podłogowe lub kanałowe. W obu przypadkach nie rezygnujemy do zera ze standardowych kaloryferów, niemniej jednak nie da się ukryć, że są to bardzo efektywne rozwiązania.
O co tak naprawdę chodzi w ogrzewaniu kanałowym? Otóż tak jak ww. nie oznacza to rezygnacji z grzejników, ale polega na umieszczenie ich w specjalnych kanałach podłogowych. Oczywiście są one tam w nieco innej formie, niż znasz dotychczas, aczkolwiek równie bardzo fajnie grzeją. Można więc powiedzieć, że taki typ ogrzewania łączy zalety ogrzewania podłogowego i tradycyjnego. Dodatkowo masz nieco więcej przestrzeni, gdyż pół ściany nie zajmuje Ci wielki kaloryfer.

Można by zapytać, po co stosować ogrzewanie kanałowe, skoro podłogowe też jest w porządku i podobny efekt. Otóż podłogówka nie nadaje się do wszystkich typów pomieszczeń i właśnie z tego powodu ogrzewanie kanałowe doskonale sprawdzi się we wszystkich miejscach, w których nie ma możliwości montażu standardowego podłogowego.
Nie można także nie wspomnieć o większej energooszczędności grzejników kanałowych. Dzieje się tak dlatego, że grzejniki mają całkiem sporą powierzchnię cieplną, ale za to stosunkowo niewielką pojemność wodną, wobec tego osiągnięcie mocy grzewczej jest znacznie szybsze niż w przypadku ogrzewania podłogowego.

Oczywiście, aby ogrzewanie kanałowe spełniało swoją rolę i wszystkie wymienione tutaj zalety, to należy zadbać o jego odpowiedni montaż. Tylko wtedy będzie mogło działać maksymalnie efektywnie. Jeśli więc nie masz na ten temat pojęcia, to najlepiej zgłosić się do fachowców, którzy będą to w stanie dla Ciebie wykonać. Wbrew pozorom koszty nie są duże, a w niektórych pomieszczeniach tylko takie ogrzewanie ma sens. Niekoniecznie w domu, ale głównie w warsztatach czy powierzchniach przemysłowych.

sklep z podłogami

Przeczytaj:  Szukamy listew do deski trójwarstwowej

2 Komentarzy

  1. wacek

    Tylko, czy to faktycznie daje tyle ciepła, co zwyczajne ogrzewanie?

  2. Karol

    A dlaczego ma nie dawać? To to samo co kaloryfer na ścianie, tylko w innym miejscu

Komentarze są zamknięte.