Kilka słów o płytkach granitowych

Kilka słów o płytkach granitowych

 

Płytki granitowe są coraz częściej stosowane i mają wiele zalet, które warto byłoby poznać. Tym bardziej Ci się to przyda, jeśli zamierzasz niebawem wykańczać swój dom lub remontować mieszkanie. Dodatkowo można przebierać w różnych wzorach, więc bez problemów dopasujesz do wybranych typów pomieszczeń.

Warto zauważyć, że granit jest materiałem bardzo odpornym na wilgoć i właśnie z tego powodu jest tak często wybierany przez klientów. Co więcej, nawet mocno chemiczne detergenty czyszczące nie wpływają na niego jakoś szczególnie. Przeważnie stosowany wszędzie tam, gdzie występuje sporo wilgoci i wody, czyli będą to łazienki czy kuchnie.
Na ryku możemy znaleźć płytki granitowe płomieniowane, które jak sama nazwa wskazuje są poddawane zabiegom w ogniu. Ich powierzchnia jest wystawiona na działania bardzo wysokiej temperatury, na skutek czego występuje złuszczanie się powierzchni i charakterystyczne odpryski. Po takim zabiegu powierzchnia jest mocno porowata i chropowata, co też zapewnia świetne właściwości antypoślizgowe. Z tego też powodu ten rodzaj płytek dobry jest do stosowania na schodach, tarasach czy korytarzach, gdzie występują spore możliwości poślizgnięcia się w przypadku występowania opadów deszczu lub śniegu.

Innym typem będą płytki graniowe polerowane, które są wręcz pewnego rodzaju krzykiem mody. Przede wszystkim stosuje się je w kuchniach oraz pomieszczeniach, gdzie będzie się dla nas liczyło wrażenie połysku podłogi. Powierzchnia tych płytek jest mocno polerowana, przez co nadaje się im niebanalny wygląd i zyskują na żywych kolorach. Wspomniane polerowanie wykonywane jest poprzez zastosowanie mokrych tarcz ze specjalnymi wkładami diamentowymi albo ściernymi wykonanymi z kamienia. Warto nadmienić, że istnieje możliwości oszlifowania takiej płytki za pomocą domowej szlifierki z nałożonymi tarczami polerskimi na rzep. Niestety wadą tego rozwiązania jest fakt, iż polerowane powierzchnie bardzo łatwo można zarysować. Oczywiście na rynku dostępne są specjalne preparaty zabezpieczające, aczkolwiek wskazana jest przede wszystkim ostrożność w chodzeniu po takich płytkach w szpilkach czy też noszenie piasku, który będzie ich rysował.

Przeczytaj:  Jaki podkład pod panele wybrać?

sklep z podłogami

1 Komentarz

  1. Grzes

    Właśnie dzisiaj byłem wybierać wzory dla siebie w sklepie budowlanym, ciężko było, bo wybór ogromny, ale w tym tygodniu będzie można zaczynać pracę.

Komentarze są zamknięte.