Jaki podkład pod panele wybrać?

Jaki podkład pod panele wybrać?

Jako że w dzisiejszych czasach bardzo często decydujemy się na panele podłogowe, warto co nieco wspomnieć także o podkładach, które powinny się pod nimi znaleźć. No właśnie, powinny czy też nie powinny? Większość jest zdania, że są one niezbędne, ale też nie potrafią wskazać, który podkład pod podłogę będzie tutaj najlepszy. Są też tacy, którzy w ogóle ich nie kładą, a panele układają jedynie na folii paroizolacyjnej lub też wykładzinie. Jak w związku z tym jest z tymi podkładami?

Dłuższa żywotność

Zacznijmy tutaj od tego, że na podkłady pod panele zdecydować się powinien każdy, komu zależy na żywotności ułożonej podłogi. Jeśli bowiem panele układamy bezpośrednio na posadce, możemy mieć pewność, że prędzej czy później dojdzie do ich uszkodzenia. Poza tym podkłady skutecznie niwelują hałas i ją wygłuszają.

Szeroki wybór

Jeśli mówimy o podkładach podłogowych, to trzeba zaznaczyć, że dziś wybór na rynku jest naprawdę bardzo szeroki. I tak wymienić tutaj możemy podkłady korkowe, eko płyty, tektury karbowane i papier falisty, piankę, podkłady z polietylenu czy podkłady polistyrenowe. To, na jaki podkład się zdecydujemy, zależy od kilku czynników, a przede wszystkim podłoża, na którym panele podłogowe będą układane czy też naszych preferencji. Warto się nad tą kwestią nieco dłużej zastanowić, co pomoże nam uniknąć rozczarowania w przyszłości. Pomóc tutaj mogą fachowcy zajmujący się układaniem paneli lub też sprzedawcy w sklepie, gdzie panele, jak i podkłady pod nie będziemy nabywać.

sklep z podłogami

Przeczytaj:  Klasyczne listwy do malowania MARDOM

2 Komentarzy

  1. Jacek

    Nie wyobrażam sobie paneli czy ogólnie podłogi bez podkładu, tymczasem słyszałem o „znawcach”, którzy kładli bez podkładu, ciekaw jestem tylko ile ta podłoga wytrzyma

  2. Marcin

    Lepiej jest raz dopłacić więcej, ale potem na kilka lat mieć święty spokój;)

Komentarze są zamknięte.