Panele podłogowe a podkład wyciszający

Panele podłogowe a podkład wyciszający

Jak najbardziej prawdą jest to, że obecnie na panele podłogowe decydujemy się bardzo często. Z drugiej strony trzeba jednak zaznaczyć, że są też tacy, którzy nie kupują ich ze względu na wydawany przez nie odgłos podczas chodzenia. Zwłaszcza jeśli chodzimy po nich w butach na obcasie. Czy jest zatem jakaś rada na to, aby owe odgłosy stłumić? Oczywiście, że tak i jest to łatwiejsze, niż się wielu wydaje. W takiej sytuacji należy sięgnąć po podkład wyciszający pod podłogę. Jaki w związku z tym podkład będzie dla nas najlepszy?

Nie tylko pianka

Wielu uważa, że podkład to pianka, a pianka to podkład. Jest to stereotypowe myślenie, które zakorzeniło się w głowach naszych rodaków. Jest to jednak zrozumiałe, ponieważ jeszcze kilka lat temu nie mogliśmy postawić na specjalistyczny podkład wyciszający pod podłogę, a jedynie piankę, która jednak nie spełniała zbyt dobrze swojej funkcji. Dziś jest już jednak zupełnie inaczej i dostępne na rynku podkłady sprawdzają się w tym znakomicie. Wymienić możemy tu choćby korek naturalny, pianomat czy gumokorek. Wybór jest więc naprawdę spory.

Podkład na ogrzewanie podłogowe

Jako że wielu w swoich mieszkaniach ma dziś zamontowane ogrzewanie podłogowe postanowiliśmy odnieść się także i do tej kwestii. Otóż wybierając podkład wyciszający pod podłogę, w której zamontowane jest ogrzewanie podłogowe, trzeba zwrócić uwagę nie tylko na stopień wyciszenia, ale także współczynnik przewodności cieplnej podkładu, co jest sprawą kluczową. Zdarzyć się może bowiem, że będzie on blokował ciepło wychodzące z rur pod podłogą.

sklep z podłogami

Przeczytaj:  Egzotyczne podłogi – warto?