Egzotyczne podłogi – warto?

Egzotyczne podłogi – warto?

 

Tytuł artykułu może być nieco mylący, gdyż nie tylko o egzotycznych podłogach dzisiaj będzie, ale ogólnie o tym jak powinniśmy wybierać podłogi i co ciekawego dzieje się na tym rynku. Nie da się ukryć, że stanie przed tym zadaniem kiedyś każdy z nas, kto będzie remontował mieszkanie, albo wykańczał swój dom.
Drewno pochodzące z egzotycznych drzew może być wspaniałym budulcem nowej podłogi, niemniej jednak należy zwrócić tutaj uwagę na kilka istotnych czynników. Pierwszym i najbardziej podstawowym będzie oczywiście Twój gust i odczucia względem danego rodzaju drzewa egzotycznego. W żadnym wypadku nie należy kierować się tylko i wyłącznie trendami i tym co jest teraz modne, bo to wcale nie oznacza, że nam się musi koniecznie podobać.

Często klienci decydują się na drewno wysokogatunkowe, ponieważ można uzyskać świetny efekt lekko podniszczonych desek, który wygląda naprawdę fenomenalnie. Przeważnie w tego typu podłogach sprawdza się doskonale nasz dąb, jednakże można również przebierać w innych drzewach, które nie pochodzą z naszego kraju.
Jeśli chodzi o miejsca, w których możesz szukać egzotycznych gatunków podłóg, to głównie u producentów schodów pełnych czy kręconych. Warto dodać, że tego typu drewno ma bardzo wyrazistą kolorystykę, więc z całą pewnością ciekawie wpłynie na całościowy obraz zaadaptowanego pomieszczenia. W drewnie egzotycznym jest sporo różnić, przede wszystkim ma znacznie bardziej widoczne słoje oraz ich zmieniony względem naszych drzew układ. Jednakże nie chodzi tutaj już tylko o samo projektowanie schodów, ale ogólnie podłóg czy parkietów. Z całą pewnością zyskasz na tym zarówno Ty, jak i również Twoje wnętrza.

sklep z podłogami

Przeczytaj:  Dlaczego warto wybrać panele laminowane?

3 Komentarzy

  1. Maciej

    Kiedyś myślałem o podłodze z jakiegoś drewna egzotycznego, ale niestety wtedy warunki finansowe, były główną przeszkodą.

  2. Emil

    No tak, egzotyczne podłogi, ale kto mi powie, co jest z naszymi drzewami nie tak? Przecież też można z nich coś fajnego zrobić..

  3. Ewa

    Po prostu drzewa egzotyczne mają nieco inną fakturę, nie znaczy, że są w jakiś sposób lepsze jakościowo, po prostu wygląd nieco inny.

Komentarze są zamknięte.